0
Udostępnij

John D. Barrow – fizyk teoretyczny, kosmolog i profesor nauk matematycznych obszernie przedstawia i wyjaśnia najnowsze teorie, przewidywania i problemy związane z poszukiwaniem ostatecznej teorii opisującej cały Wszechświat, prowadząc przy tym czytelnika przez świat teorii strun, wielu wszechświatów czy teorii mówiących, że wszechświat może być komputerem.

Autor analizuje podejście do nauki jako do poszukiwania algorytmicznej ściśliwości danych obserwacyjnych, co sprowadza się do tego, że najlepsza teoria tłumaczy możliwie najwięcej aspektów funkcjonowania Wszechświata, w jak najkrótszej formie. Co szczególnie ciekawe, w trakcie lektury czytelnik może spojrzeć na problemy stojące przed naukowcami poszukującymi Teorii Wszystkiego od strony fizyki, astronomii, kosmologii, filozofii, matematyki, logiki, biologii, historii czy religii, dzięki czemu otrzyma pełen obraz sytuacji, dowiadując się dlaczego wciąż nie udało nam się dojść do ostatecznego rozwiązania.

Pasjonująca lektura, która niezmiennie wstrząsa naszym rozumieniem otaczającej nas rzeczywistości, wykazując powszechnie występujące luki w naszej wiedzy o tym czego częścią sami jesteśmy.


Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
Skip to content