0
Udostępnij

Dzień Dobrych Wiadomości obchodzony 8 września to święto ustanowione w 2001 roku w Warszawie przez środowiska zrzeszające elity intelektualne i artystyczne. Dzień Dobrych Wiadomości ma być przeciwwagą dla współczesnych trendów w mediach, które codziennie bombardują opinię publiczną negatywnymi, a często również zatrważającymi informacjami. Kreowana w ten sposób rzeczywistość jawi się jako świat pełen zła, pozbawiony ludzkiej dobroci, wzajemnego szacunki i powodów do radości. Takie wyobrażenie o otaczającej nas rzeczywistości, także tej najbliższej, rozbudza pesymizm i przekonanie o tym, iż nic dobrego nie może nas spotkać. Jest również przyczyną powszechnego narzekania, które uważane jest za jedną z naszych narodowych przywar.

ZAPRASZAMY NA ŚWIĘTO DOBRYCH WIADOMOŚCI

Dzień Marzyciela

Dzień Marzyciela może być doskonałym czasem na refleksję na temat własnych marzeń. Marzenie jest piękną zdolnością każdego człowieka. Czemu więc tak często ludzie boją się marzyć, …

Światowy Dzień Fizjoterapii

Światowy Dzień Fizjoterapii ustanowiony został w 1996 roku przez Światową Konfederację Fizjoterapii. Jego celem jest podkreślenie roli fizjoterapii w leczeniu pacjentów z dysfunkcjami narządu ruchu i chorób wewnętrznych. Organizatorzy co roku wybierają inne hasło przewodnie, które promuje fizjoterapię i związane z nią zagadnienia.

Światowy Dzień Wellbeingu

Celem tego dnia jest szerzenie świadomości na temat na temat wellbeingu i inspirowanie ludzi do zwrócenia uwagi na swoje zdrowie i równowagę psychiczną.

Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji

Edukacja należy do podstawowych narzędzi budowania każdego społeczeństwa. W biednych państwach jest to jednak duży problem, dlatego w ramach programów walki z analfabetyzmem corocznie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Alfabetyzacji.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
Skip to content