FUNKCJA ZARZĄDZANIA TRANSPORTEM – ĆWICZENIE INDYWIDUALNE

1 min


1
Udostępnij

FUNKCJA ZARZĄDZANIA TRANSPORTEM – ĆWICZENIE INDYWIDUALNE

CEL ĆWICZENIA:

W wyniku realizacji ćwiczenia będziesz umiał dokonać ogólnej oceny rodzajów transportu.

SPOSÓB REALIZACJI:

Twoim zadaniem jest przeanalizowanie zamieszczonych w tabeli przykładów i zaproponowanie najkorzystniejszego rodzaju transportu. Uzasadnij swoją propozycję.

Tabela do ćwiczenia

Lp.PrzykładRodzaj transportuUzasadnienie wyboru
  PRZYKŁAD 
0Przedsiębiorstwo produkcyjne branży farmaceutycznej oferuje swoim klientom (innym przedsiębiorstwom) składnik do produkcji leków. Na rynku jest monopolistą (żadne inne przedsiębiorstwo nie na receptury i nie oferuje tego składnika). Firma korzysta z usług operatora logistycznego, który dostarcza towar do centów farmaceutycznych na całym świecie.Samolot                          (w skali globalnej)                 + samochód ( samochód skali lokalnej)Samolot – gwarantuje krótki czas transportu na długich odległościach. Towar musi być dostarczony na wszystkie kontynenty, gdzie znajdują się klienci firmy.   Samochód- zapewnia dostarczenie towaru do każdej lokalizacji centrów farmaceutycznych na kontynencie, umożliwia również nieograniczoną realizację usługi.
1Przedsiębiorstwo produkcyjno-dystrybucyjne zaopatruje rynek konsumpcyjny w soki marchwiowe o krótkim terminie przydatności do spożycia. Firma dostarcza swój produkt na terenie Polski zachodniej i centralnej.  
2Przedsiębiorstwo branży motoryzacyjnej produkuje samochody. Od dostawcy znajdującego się w odległości ok. 1000 km dostarczane są błotniki do wyrobu gotowego.  
3Dystrybutor produktów elektroniki medycznej ma za zadanie dostarczyć bardzo drogą aparaturę do swojego klienta. Klient mieści się w odległości 500 km od firmy dostarczającej sprzęt.  

Pytania:

  1. Jakie funkcje spełnia transport w gospodarce?
  2. Od jakich czynników zależy rozwój przedsiębiorstw transportowych?
  3. Jakie gałęzie transportu funkcjonują w gospodarce?

Like it? Share with your friends!

1
admin

0 Comments

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!
Skip to content