LIBREOFFICE

LibreOffice to darmowy pakiet biurowy o otwartym kodzie źródłowym (opensource), którego możemy zainstalować w systemach z rodziny Microsoft Windows, Mac OS X i Linux. Jest on rozwijany na bazie dobrze znanego niegdyś OpenOffice.org od 2010 roku. LibreOffice cieszy się coraz większą popularnością oraz uznaniem wśród użytkowników na całym świecie. Spowodowane jest to za sprawą rozbudowanej funkcjonalności pakietu, co sprawia, że z powodzeniem może on stanowić alternatywne rozwiązanie w stosunku do komercyjnego pakietu biurowego Microsoft Office. LibreOffice może być używany bez żadnych opłat w środowisku domowym i korporacyjnym, a nawet w instytucjach państwowych, szkołach oraz organizacjach non-profit.

W skład pakietu biurowego LibreOffice wchodzą następujące programy:

LibreOffice Writer jest edytor tekstu. Za jego pomocą bez trudu stworzymy prosty dokument, jak list czy notatka, ale także bardziej zaawansowane projekty, jak praca dyplomowa z bibliografią i spisem treści.
LibreOffice Calc to arkusz kalkulacyjny. Calc, podobnie jak Excel, zapewnia narzędzia do analizy i prezentacji danych. Znajdziemy w nim bogaty zestaw profesjonalnych formuł i narzędzi.
LibreOffice Impress jest narzędziem przeznaczonym do tworzenia efektownie wyglądających prezentacji z efektami przejścia między slajdami. Możemy również wykorzystać gotowe szablony.
LibreOffice Draw to moduł umożliwiający tworzenie rysunków, wykresów i ilustracji, także w 3D.
LibreOffice Base jest narzędzie do tworzenia rozbudowanych baz danych. Możemy wykorzystywać różnorodne formularze, raporty i widoki.
LibreOffice Math to edytor równań pozwalający na wygodne wprowadzanie i edytowanie równań oraz zapisów matematycznych. Program przyda się szczególnie studentom, czy naukowcom.

Lista zmian (changelog)

5.2.4

  • Dodano metodę rozwiązującą problemy na wielu komputerach z systemem Microsoft Windows związaną z działaniem OpenGL;
  • Wprowadzono wiele poprawek błędów, nowych funkcji oraz ulepszeń programu.
System operacyjny:Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista, Windows XP
  • Licencja:GNU GPL
  • Język:polski

https://pl.libreoffice.org

https://pl.libreoffice.org/pobieranie/

 

żródło : http://download.komputerswiat.pl/biuro-i-praca/pakiety-biurowe/libreoffice

Comments

comments

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

GSGRAPH GSZOSTOK